A kiedy poczujesz, że w twoim życiu brakuje kota…

wtedy należy się zastanowić czy jesteś absolutnie na to gotowy.
Na obecność w domu każdego zwierzaka, nie tylko kota, musi wyrazić zgodę cała rodzina (jeśli jesteś singlem to sprawa jest prosta – zazwyczaj zgadzasz się sam ze sobą). Zdarzać się przecież będą sytuacje kiedy kotem musi się zająć każdy członek rodziny. Poza tym żeby kot czuł się dobrze musi poczuć, że jest akceptowany przez wszystkich.

Mieszkanie z kotem to ogromna przyjemność, ale i obowiązek, a poza tym koszty. Jeśli zdecydujesz się na zapewnienie kotu odpowiedniego jedzenia i wody, opieki weterynaryjnej, wyposażenia domu w kociomeble i zabawki oraz odpowiedniej dawki kociej rozrywki to jest duża szansa, że w zamian kot będzie ci mruczał do ucha przez około 20 lat. Jesteś na to gotowy?

Twoje życie także ulegnie zmianom.
Spontaniczny wypad ze znajomymi na kilka dni? Oczywiście, pod warunkiem, że ktoś zostanie z kotem.
Wakacje w tropikach – nie ma sprawy, pod warunkiem, że ktoś zaopiekuje się kotem.
Uwielbiasz rośliny doniczkowe? Świetnie – pod warunkiem, że są bezpieczne dla kota.
Kolekcjonujesz bibeloty? Yyyy… Zmieniasz hobby lub próbujesz dogadać się z kotem.

Pamiętaj też, że kocim terytorium jest nie tylko podłoga i fotel, ale również półki z książkami i szafa (nic nie zastąpi odgłosu książek spadających z półki razem z kotem o 4.30 nad ranem).

Reasumując – obecność kota w domu dostarczy ci niezapomnianych wrażeń i wielu nowych doświadczeń, o których nie miałeś zielonego pojęcia.
(©Karolina Telwikas)