POOPY CAT – ekologiczna kuweta

Z racji mojej fascynacji tekturą, kolejny wpis, tym razem o tekturowej kuwecie.

Otrzymaliśmy, a właściwie koty otrzymały, ekologiczne tygodniowe kuwety Poopy Cat (www.poopycat.com.pl), celem przetestowania.

Zanim oddałam kuwetę do intensywnych testów kotom, przyjrzałam się jej ludzkim okiem. Kuwety są dostarczane w formie płaskich pudełek, które dopiero po rozłożeniu zamieniają się w wygodną tekturową krytą kuwetę. Jest to o tyle wygodne, że bez problemu mieszczą się w kilka sztuk w szafce czy innym miejscu do przechowywania.
Kuweta po rozłożeniu ma wymiary 30x40x35 co pozwala na użytkowanie jej przez kocięta oraz koty średniej wielkości. Wewnątrz znajduje się drewniany niezbrylający żwirek, a także cztery wygodne tekturowe łopatki do wyciągania nieczystości. Miłym dodatkiem do kuwety jest mini zabawka dla kotów będąca jednocześnie rodzajem gry dla opiekuna i kota.

Samo rozkładanie kuwety wzbudziło w kotach spore zainteresowanie, musiały skontrolować cóż to za interesujące tekturowe pudełko (wszak koty kochają tekturę), co jest w środku i czy można się tam zmieścić. Jak wspomniałam wcześniej kuweta nadaje się dla kotów średniej wielkości więc nie wszyscy nasi koci domownicy mogli z niej korzystać, choć nie ukrywam próbowali, co widać na zdjęciach. Oczywiście były też podchody do wspólnych zabaw i wskakiwania na górę kuwety, co nie do końca było dobrym pomysłem, ponieważ kuweta jednak nie do końca ma do tego służyć.

Po rozłożeniu postawiłam kuwetę w zacisznym miejscu i dałam kotom wystarczającą ilość czasu, by zaakceptowały nową toaletę – co też uczyniły. Ponieważ kuweta jest tekturowa ważne jest by ją często czyścić i mieszać pozostający w niej drewniany żwirek. Jedna kuweta wystarcza na około tydzień przy jednym użytkującym ją kocie. Kuweta jest absolutnie biodegradowalna więc po tygodniu tekturowe pudełko oddajemy na makulaturę, a żwirek możemy bez problemu wyrzucić do toalety lub do ogródka.

Z pewnością taka kuweta, oprócz zastosowania w domu, spisze się świetnie w podróży, na wystawie czy na wakacjach, a ze względu na to, że jest dość płaska doskonale nadaje się dla kociąt.
Polecam z przyjemnością osobom, dla których ważną kwestią jest dbałość o środowisko.